רפואה סינית הינה אחת משיטות הריפוי העתיקות והיעילות ביותר בעולם. בשנים האחרונות, תחום זה תופס תאוצה ומקבל הכרה מהממסד הרפואי בארץ ובעולם. מגמה זו משתקפת בהחלטתם של בתי חולים וקופות חולים לשלב טיפולים ברפואה סינית מתוך הבנה (המסתמכת בין היתר על מחקר מדעי מבוסס) כי לטיפול ברפואה סינית אחוזי הצלחה גבוהים.

העקרון הבסיסי עליו נשענת רפואה סינית הוא הסתכלות על גוף האדם כמיקרוקוסמוס. גוף האדם הוא חלק בלתי נפרד מהטבע, ועל כן כל התהליכים הקיימים בטבע מתקיימים גם באדם:

  • מחזורי היום והלילה משפיעים על הפרשת ההורמונים בגופנו
  • מחזור חילופי העונות מעורר אלרגיות ונשירת שיער
  • מחזור פוריות האישה מקביל למחזור הירח

וכמובן שישנן עוד דוגמאות רבות לקשר ההדוק בין התהליכים המתרחשים בגוף האדם לבין אלו בטבע. המשמעות היא שעלינו לחיות בהרמוניה עם חוקי הטבע והשינויים החלים בעולם מאחר והם משפיעים גם עלינו.

עקרון המיקרוקוסמוס משמש כבסיס ל"ספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב" אשר יצא בשנת 221 לפני הספירה (!). העקרונות המופיעים בספר זה משמשים את העוסקים ברפואה סינית עד היום. הספר ערוך בצורת שאלות ותשובות בין הקיסר הצהוב לרופא החצר שלו ויועציו ומפרט את גורמי המחלות, שיטות הטיפול בהן והדרך לשמירה על הבריאות בהתאמה עם גורמי הטבע והיקום.

במה שונה רפואה סינית מהרפואה המערבית?

ישנם מספר הבדלים מובהקים באופי הטיפול בין רפואה סינית לרפואה המערבית: 

  • תשאול

בהגיעו של המטופל אל הרופא, הוא יישאל שאלות הנוגעות אך ורק לבעיה ממנה הוא סובל. בטיפול ברפואה סינית, אנו עורכים תשאול מקיף (עיכול, שינה, מערכת חיסון ועוד), מאחר שבראייה הסינית הסימפטום הוא חלק ממכלול של חוסר יציאה מאיזון.

  • טיפול

הטיפול ברפואה המערבית יהיה ממוקד בסימפטום. לעומת זאת, עם רפואה סינית, נחפש את שורש הבעיה .

ניקח בתור דוגמא מטופל שסובל מכאב ראש. ברפואה המערבית, הטיפול יתמקד בסימפטום (=כאב הראש) ועל כן סביר להניח שאותו מטופל יקבל כדור אשר יחולק לכל מי שסובל מכאבי ראש.

לעומת זאת, לטיפול באמצעות רפואה סינית יכולים להגיע מספר מטופלים הסובלים מכאבי ראש אך כל אחד מהם יקבל אבחנה וטיפול שונה מאחר ושורש הבעיה שלהם הוא שונה (לאחד הכאב יהיה על רקע של מתח שרירי, אחר על רקע רגשי וכו').

  • קשר גוף-נפש

הסעיף הקודם מעלה נקודה חשובה נוספת להבדלים הקיימים בין הרפואה הסינית למערבית. בעוד הרפואה המערבית מפרידה בין גוף ונפש, באמצעות רפואה סינית העבודה נעשית במקביל על הגוף והנפש, מדובר ביחידה אחת.

  • רפואה מונעת

מתי בפעם האחרונה הגעתם אל הרופא כשאתם בריאים? אף פעם. וזה ההבדל האחרון והמהותי מכולם. בעוד אנו עושים שימוש ברפואה המערבית רק כאשר אנו חולים, לשם "כיבוי שריפות", רפואה סינית משמשת כרפואה מונעת – תפקידה לשמור על האיזון בגוף האדם כל הזמן! גם כשהוא בריא ולמנוע את היווצרותן של מחלות.

דיקור סיני
דיקור סיני
צמחי מרפא
צמחי מרפא
תזונה סינית
תזונה סינית

סובלים מבעיות? לרפואה הסינית יש פתרונות. מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו קשר
  • "עברתי מספר טיפולי דיקור אצל גילי. מאוד התרשמתי מהידע והיכולות שיש לה בתחום. השינוי לטובה ברמת הכאב שסבלתי במפרק הירך היה מיידי, הטיפול שלה מאוד מדוייק והיא קשובה ומסורה. אני שמחה להמליץ לכל מי שמעוניין להשיג הפוגה בכאב או להביא להעלמתו לעבור טיפול אצל גילי "

  • הגעתי עם בעיה של מעי רגיז וכאבים בלתי נסבלים של התקפי בטן שהיו באים והולכים מאמצע שום מקום. אחרי הטיפול הראשון כבר ראיתי שינוי, גם אם היה התקף האורך שלו היה הרבה יותר קצר מהקודמים. היום, אני כבר רק בטיפולי תחזוקה ואיזה שינוי יש לי באיכות החיים! 

  • "הגעתי לגילי לאחר שנים שבהם סבלתי מכאבים ודלקות כרוניות בסינוסים שטופלו רק על ידי אנטיביוטיקה שרשמו רופאי האף אוזן גרון. כבר לאחר מספר טיפולים הרגשתי שיפור משמעותי בכאבים ,מאז מטופלת אצלה כבר שנה, מרגישה מצוין ולא הייתי צריכה לקחת אפילו פעם אחת אנטיביוטיקה"

סובלים מבעיות? לרפואה הסינית יש פתרונות. מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם