בעשור האחרון, צבר דיקור סיני פופלאריות רבה בקרב הציבור לצד הכרה מהממסדים הרפואיים. בשנת 1997, אישר משרד הבריאות האמריקאי את יעילות הטיפול באמצעות דיקור סיני לאחר בחינה מדוקדקת של אלפי מחקרים בתחום.

כיום, מטופלים רבים, אשר חיפשו אלטרנטיבה לטיפול התרופתי, מצאו את מבוקשם בטיפול דיקור סיני.

דיקור סיני הוכח כיעיל למגוון בעיות רפואיות, החל מכאבים ובעיות אורטופדיות, בעיות במערכת העיכול, כאבי מחזור ותופעות גיל המעבר ועד מצבים רפואיים מורכבים יותר.

אז איך עובד דיקור סיני?

 

גוף האדם בעל יכולת ריפוי עצמית מדהימה: הוא מסוגל לאחות שברים, לחדש תאים ולגדל עור שנכווה מחדש. רפואה סינית עושה שימוש ביכולת הריפוי העצמית על ידי מתן הכוונה מדוייקת לגוף.

בבסיס הרפואה הסינית עומד העקרון כי האדם הוא חלק מהטבע וכי חוקי הטבע פועלים עליו. עקרון זה משתקף גם בבסיס ההבנה של שני מושגים חשובים להסבר פעולת הדיקור: צ'י ומרידיאנים.

על פי התיאוריה הסינית, בגופנו קיים "צ'י" (Qi) = "אנרגיית החיים". אנרגיה זו מהווה אבן יסוד לכל התופעות המתרחשות ביקום ובמקביל בגוף האדם.

מרידיאנים הינם ערוצים בהם זורמים הצ'י והדם בגוף (בדומה לדם הזורם בעורקים ובורידים ובאות העצבי והכימי שנע לאורך מערכת העצבים). המרידיאנים נעים במסלולים לאורך כל הגוף ומתחברים עם האיברים הפנימיים.

כאשר זרימת הצ'י בגוף נעה ללא הפרעות, האדם בריא. מצבים כגון כאבים, נפיחות ודלקת מהווים סימפטומים להפרעה בזרימה החופשית של הצ'י.

מטרתה של רפואה סינית היא להחזיר את המטופל לאיזון, על ידי השבת הזרימה החופשית של הצ'י. לאורך המרידיאנים קיימות מאות נקודות שדרכן ניתן להשפיע על הצ'י. הפעלת הנקודות נעשית באמצעות מחטים חד-פעמיות, סטריליות, דקות ועדינות. לכל נקודה השפעה שונה על הגוף. על ידי דיקור מספר נקודות יחדיו, מעביר המטפל מסר ברור לגוף כיצד עליו לרפא את עצמו.

כיצד מתבצע טיפול דיקור סיני?

  1. הטיפול נפתח בתשאול מקיף של המטופל, החל מבירור מעמיק על הסימפטום שהביא לטיפול ועד לסקירה של מערכות נוספות בגוף (שינה, עיכול וכו') העשויות להיות קשורות בראייה הסינית לסימפטום ממנו סובל המטופל.
  2. בסיום התשאול, יישכב המטופל על המיטה ותתבצע בדיקה של הדופק והתבוננות בלשון (הדופק והלשון משמשים ככלים אבחנתיים להערכת מצבו של המטופל).
  3. התחלת הטיפול – בהתאם לאבחנה (אשר מבוססת על התשאול ומצב הדופק והלשון) ייבחרו הנקודות המתאימות. חשוב להדגיש, הדיקור אינו כואב ומלווה לעיתים בתחושת עקצוץ בעת החדרת המחט.

משך הדיקור נע בין 30-40 דקות, בהתאם למצב המטופל. מטופלים לרוב מדווחים על תחושה של זרמים בגוף בזמן הטיפול ובסיומו הם חשים רגועים.

בסיום הטיפול, יוחלט על תוכנית טיפולים כאשר תדירות המפגשים תקבע בהתאם למצבו האישי של כל מטופל והתקדמותו בטיפול.

סובלים מבעיות? לרפואה הסינית יש פתרונות. מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו קשר
  • "עברתי מספר טיפולי דיקור אצל גילי. מאוד התרשמתי מהידע והיכולות שיש לה בתחום. השינוי לטובה ברמת הכאב שסבלתי במפרק הירך היה מיידי, הטיפול שלה מאוד מדוייק והיא קשובה ומסורה. אני שמחה להמליץ לכל מי שמעוניין להשיג הפוגה בכאב או להביא להעלמתו לעבור טיפול אצל גילי "

  • הגעתי עם בעיה של מעי רגיז וכאבים בלתי נסבלים של התקפי בטן שהיו באים והולכים מאמצע שום מקום. אחרי הטיפול הראשון כבר ראיתי שינוי, גם אם היה התקף האורך שלו היה הרבה יותר קצר מהקודמים. היום, אני כבר רק בטיפולי תחזוקה ואיזה שינוי יש לי באיכות החיים! 

  • "הגעתי לגילי לאחר שנים שבהם סבלתי מכאבים ודלקות כרוניות בסינוסים שטופלו רק על ידי אנטיביוטיקה שרשמו רופאי האף אוזן גרון. כבר לאחר מספר טיפולים הרגשתי שיפור משמעותי בכאבים ,מאז מטופלת אצלה כבר שנה, מרגישה מצוין ולא הייתי צריכה לקחת אפילו פעם אחת אנטיביוטיקה"

מחטי דיקור סיני
מחט קטנה - שינוי גדול! כל מה שרציתם לדעת על מחטי דיקור סיני

מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם