נשירה של כמה שערות מדי יום הינה נורמלית כחלק מהמחזוריות הטבעית של השיער. אולם, נשירה של למעלה מ-100 שערות ליום נחשבת למצב של איבוד שיער ומצריכה בדיקה.

מהם הגורמים לנשירת שיער מוגברת?

תורשה – הסיבה השכיחה ביותר לנשירה בקרב גברים אך יכולה להופיע גם בנשים.

בעיות הורמונליות – תת/יתר פעילות של בלוטת התריס, שחלות פוליציסטיות וחוסר שיווי משקל הורמונלי.

מצבי מתח ולחץ – פוגעים במנגנון הצמיחה התקין וגורמים לנשירת שיער מוגברת.

תזונה – דיאטות חריפות או תזונה לקויה עלולה לגרום לנשירה כתוצאה ממחסור בויטמינים (אבץ, ויטמיני B, ברזל ועוד).

נשירה כ-3-4 חודשים לאחר מחלה או ניתוח – הנשירה מיוחסת לסטרס כתוצאה מהמחלה והיא זמנית.

לידה – נשירת שיער כ-3 חודשים לאחר לידה הינה תקינה. באם המצב נמשך, יש לערוך בירור.

הליקובקטור פילורי – חיידק הפוגע במערכת העיכול. כתוצאה מכך, ישנה ירידה ברמות הברזל, אבץ ו-B-12 אשר מחסור שלהם גורם לנשירת שיער.

תרופות – ישנן תרופות מסוימות אשר יכולות לגרום לנשירת שיער: נוגדי קרישה, גלולות למניעת הריון, תרופות נוגדות דיכאון וכו'.

מחלות – לופוס או סכרת.

חבישת קסדה/כובע באופן קבוע

עונות מעבר – בתקופה זו חלה נשירה מוגברת ובפרט בעונת הסתיו (כמו העצים בשלכת). נשירה מוגברת זו הינה טבעית. במידה והנשירה ממשיכה או שמדובר על כמויות גדולות במיוחד יש לערוך בירור רפואי על מנת לשלול סיבות אחרות כפי שצוינו לעיל (מחסור בויטמינים, מחלה וכו').

אנשים רבים ברחבי העולם, גברים ונשים כאחד, עשויים לסבול מנשירת שיער אשר פוגעת בביטחונם העצמי. הם מחפשים אחר פתרון לנשירת שיער אשר לא יגרור אותם להוצאות גבוהות ולא ידרוש טיפולים כואבים ומתישים.

פתרון לנשירת שיער והתקרחות ברפואה המערבית:

 • תוספים – כיום קיימים בשוק מספר תוספי מזון המספקים את הויטמינים הדרושים לצמיחת שיער תקינה. נטילה שלהם אינה מפריעה לטיפול ברפואה סינית.
 • מינוקסידיל – תרופה המבוססת על מנגון גירוי תאי האפיתל בזקיק השערה. החומרים הפעילים בתרופה חודרים לזרם הדם ועלולים לגרום לתופעות לוואי קלות. התרופה נמכרת ללא מרשם רופא. השימוש בתרופה הוא קבוע והפסקה של נטילת התרופה גורמת להמשך תהליך הנשירה. שימוש במינוקסי אינו יכול להיות במקביל לטיפול ברפואה סינית לנשירת שיער.
 • פרופסיה – תרופה הניתנת במרשם רופא בלבד להתקרחות גברית. פרופסיה עוצרת את תהליך הייצור של ההורמון DHT, אשר גורם להתקצרות שלב הגדילה של השערות ולבסוף להתקרחות. לתרופה זו תופעות לוואי קשות. בשנת 2012 חייב ה-FDA להוסיף הערת אזהרה לתווית התרופה בשל ההפרעות הנגרמות בגינה: ירידה בליבידו והפרעות בשפיכה ובאורגזמה. תופעות הלוואי ממשיכות גם לאחר הפסקת התרופה! מטופל שנטל פרופסיה ייאלץ להמתין חודשיים מתום הנטילה בטרם תחילת הטיפולים ברפואה סינית לנשירת שיער.

דיקור סיני – פתרון לנשירת שיער

כל מי שחווה נשירת שיער יודע כי לפעמים התופעה מרגישה כמו סוף העולם, פתאום סירוק השיער או מקלחת וחפיפה של השיער מרגיש כמו סרט אימה שלא יודעים כיצד ניתן להתמודד עמו.

לרפואה הסינית, קיים פתרון מוכח לנשירת שיער. במספר טיפולי דיקור בשילוב צמחי מרפא סיניים ותזונה מותאמת, ניתן יהיה לעצור את הנשירה ואף לסייע בצמיחה מחודשת של השיער.

פתרון לנשירת שיער – אופן הטיפול

בקליניקה של גילי בן סירא, מטפלת מוסמכת לרפואה סינית, מתקיימים טיפולים בדיקור קוסמטי העוצרים את הנשירה ואף מסייעים בצמיחה מחודשת של השיער. דיקור קוסמטי, המהווה פתרון לנשירת שיער, יהיה זה אשר יספק את המענה המתאים ביותר בעבורכם. במהלך הטיפול בקליניקה אתם עתידים לעבור אבחון מדויק למצבכם והנסיבות שהובילו להתפרצותו, כך שבשלב הבא ניתן יהיה להתאים בעבורכם את הטיפול הנכון אשר יוביל לתוצאות הטובות ביותר.

תחילה ייערך תשאול מקיף לבירור תפקוד כלל המערכות בגוף. לפגישה הראשונה תתבקש/י להגיע מלווה בבדיקות דם (לבירור חסר בויטמינים ותפקוד בלוטת התריס). לאחר התשאול יילקח דופק והתבוננות בלשון (משמשים ככלים אבחנתיים למצב האיברים הפנימיים בגוף). בסיום התשאול, יוחלט על תוכנית פעולה ספציפית בעבור המטופל שתכלול את המרכיבים הבאים:

 • דיקור גוף – בהתאם לאבחנת המטופל, יידקרו מספר נקודות בגוף שתפקידן להשיב את האיזון לאיברים שנפגעו וחיזוק הדם והצ'י של המטופל.
 • דיקור מקומי בעור הקרקפת – משפר את אספקת הדם והאנרגיה לאזורים הדלילים ומטהר את הקרקפת מעודפי שומן וקשקשים.
 • פורמולות צמחים סיניים – פורמולה מותאמת אישית למטופל בהתאם לאבחנה. הצמחים בפורמולה מזינים את העור והשיער.
 • מזורולר – במקרים של אזורים מאוד דלילים בשיער, ייעשה שימוש במכשיר המזורולר, המסייע בסטימולציה מוגברת של דם וצ'י לזקיקי השיער שנחלשו או נחסמו.
 • המלצות תזונה בראייה סינית – תזונה הינה חלק אינטגרטיבי מתוכנית הטיפול. המלצות התזונה יינתנו בהתאם לאבחנת המטופל. חשוב להבהיר שלא מדובר בשינויי תזונה קיצוניים ומדובר על המלצות של הוספת מאכלים או השמטת מאכלים מסויימים העלולים לפגוע בתוצאות הטיפול.

אני מזמינה אתכם להגיע לקליניקה וליהנות מן הטיפולים הייחודיים שכבר הוכיחו את יעילותם המרשימה לא פעם. הטיפול בדיקור סיני לעצירת הנשירה ולהצמחת שיער, יעיל ביותר, בעל אחוזי הצלחה גבוהים ונטול סיכונים או תופעות לוואי. ההבנה של הגורמים להיווצרות הנשירה והאבחנה הסינית המדויקת הינם היסוד המרכזי להצלחת הטיפול. צרו קשר כבר היום בטלפון 054-4681021.

 

פתרון לנשירת שיער

סובלים מבעיות? לרפואה הסינית יש פתרונות. מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו קשר
 • "עברתי מספר טיפולי דיקור אצל גילי. מאוד התרשמתי מהידע והיכולות שיש לה בתחום. השינוי לטובה ברמת הכאב שסבלתי במפרק הירך היה מיידי, הטיפול שלה מאוד מדוייק והיא קשובה ומסורה. אני שמחה להמליץ לכל מי שמעוניין להשיג הפוגה בכאב או להביא להעלמתו לעבור טיפול אצל גילי "

 • הגעתי עם בעיה של מעי רגיז וכאבים בלתי נסבלים של התקפי בטן שהיו באים והולכים מאמצע שום מקום. אחרי הטיפול הראשון כבר ראיתי שינוי, גם אם היה התקף האורך שלו היה הרבה יותר קצר מהקודמים. היום, אני כבר רק בטיפולי תחזוקה ואיזה שינוי יש לי באיכות החיים! 

 • "הגעתי לגילי לאחר שנים שבהם סבלתי מכאבים ודלקות כרוניות בסינוסים שטופלו רק על ידי אנטיביוטיקה שרשמו רופאי האף אוזן גרון. כבר לאחר מספר טיפולים הרגשתי שיפור משמעותי בכאבים ,מאז מטופלת אצלה כבר שנה, מרגישה מצוין ולא הייתי צריכה לקחת אפילו פעם אחת אנטיביוטיקה"

סובלים מנשירת שיער? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם