מחט קטנה - שינוי גדול
כל מה שרציתם לדעת על מחטי דיקור סיני

מחטי דיקור סיני

מטופלים בקליניקה תמיד שואלים אותי המון שאלות בנוגע למחטים – ממה הן עשויות? האם יש סוגים וגדלים שונים? מה את עושה עם המחטים בסיום הטיפול? האם נכנס חומר לגוף דרך המחטים?

לאחר שנים של מענה בקליניקה, החלטתי לרכז בצורה מסודרת את כל השאלות בנוגע למחטי דיקור סיני במאמר שעונה עליהן בצורה מקיפה. 

מחטי דיקור סיני – נעים להכיר

מחט דיקור סיני בנויה מגוף וידית. גוף המחט עשוי פלדת אל חלד והידית מנחושת או פלסטיק. לרוב, הנחושת משמשת לדיקור גוף, ראש ונקודות מרכזיות בפנים ואילו הפלסטיק משמשת לדיקור קוסמטי בפנים. בעת הדיקור המטפל נוגע בידית המחט בלבד וגוף המחט נשאר סטרילי.

אני עובדת בקליניקה עם מחטים שהגוף שלהן מצופה סיליקון. הציפוי נועד להבטיח חדירה חלקה ונטולת כאבים לעור. הציפוי הוא אנטי אלרגני ולא ניתן לראותו בעין האנושית.

המחטים מגיעות ארוזות בחבילות סגורות וסטריליות. ברוב החברות, מצורף למחטים מוליך – צינורית פלסטיק לתוכה משחילים את המחט ובאמצעותה מחדירים אותה לעור. מניסיוני האישי בקליניקה, השימוש במוליך מאפשר החדרת מחטים כמעט ללא כאב ועל כן זוהי השיטה הנוחה והטובה ביותר עבור המטופלים.

סוגי מחטים וגדלים

נהוג לחלק את המחטים על פי השימוש שלהן:

  • מחטי דיקור סיני לפנים – מחטים דקות ועדינות. אורכן לרוב 1.5 ס"מ ועוביין 16 מ"מ. במחטים אלו אני עושה שימוש גם בדיקור גוף בנקודות מסויימות.
  • מחטי דיקור סיני לגוף – מחטים מעט ארוכות ועבות יותר ממחטי הפנים בשל הצורך בדיקור אזורים עמוקים יותר. בקליניקה אני עובדת עם מחטים בעובי של 22 מ"מ, ואורך של 3 ס"מ.
(חשוב לציין כי ישנם גדלים נוספים של מחטים, אך בחרתי להתייחס לאלו שאני עובדת איתם בקליניקה). 

מספר מחטים ומשך זמן הטיפול

"אז כמה מחטים את הולכת לשים לי היום?"

ללא ספק, זו אחת מהשאלות המובילות בקליניקה 🙂

מספר המחטים בכל טיפול נקבע בהתאם למטופל ומצבו ביום הטיפול.

בטיפולים לבעיות מסוג כאב, מערכת עיכול, מערכת חיסון, איזון הורמונלי וכו' – מספר המחטים בשימוש בטיפול נע בין 8 – 20 בערך.

בדיקור קוסמטי, מספר המחטים יכול להגיע אף ל-100 מחטים לטיפול! (כמובן שלא מיד בטיפול הראשון, הטיפולים נבנים בצורה הדרגתית בהתאמה אישית עבור כל מטופל).

משך השהייה עם המחטים נע בין 30-40 דקות (תלוי בטיפול). הרבה פעמים עולה השאלה האם יש צורך בזמן ממושך יותר עם המחטים. מעבר ל-40 דקות, לדיקור אין השפעה נוספת על הגוף. כיצד בכל זאת ניתן לייצר השפעה חזקה יותר? באמצעות טיפולים בתדירות גבוהה, אלו יהיו יעילים במיוחד במצבים אקוטיים.

מכניסים את כל המחט?

ממש לא! זו שאלה קבועה שחוזרת בכל הטיפולים. אני אף פעם לא מחדירה את כל גוף המחט עד הסוף. לרוב, מוכנס בדרך כלל רק כשליש מגוף המחט אל תוך העור (מוזמנים להציץ בתמונה העליונה המצורפת למאמר זה).

במהלך הטיפול, כל 10 דקות, אני מבצעת סטימולציה למחטים (מסובבת אותן קלות עד להשגת תחושת הצ'י – מעין תחושה של זרם חשמלי קל/משיכה/כבדות – כל מטופל מרגיש זאת אחרת).

בסיום הטיפול המחטים מוצאות ונזרקות לפח מחטים. אין שימוש חוזר במחטים!

 

רגע, אז מה ההבדל בין מחטי דיקור סיני למחטים רגילות?

  • מחטי דיקור סיני הינן דקיקות בצורה משמעותית לעומת מחטים רגילות (כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת).
  • חוד מחט דיקור סיני קהה בניגוד לחוד של מחט רגילה וכתוצאה מכך גם ההחדרה שלה (בצירוף ציפוי הסיליקון איתו אני עובדת) כמעט ואינה מורגשת לעומת מחטים רגילות.
  • במחט רגילה (בבדיקת דם למשל) גוף המחט חלול והן משמשות להזרקת או שאיבת נוזל. מחטי דיקור סיני אינן חלולות ובמהלך הטיפול לא מוחדר כל חומר לגוף המטופל. האפקט הטיפולי מתקבל אך ורק מעצם הגירוי שיצרו נקודות הדיקור שנבחרו. 

 

יש לכם עוד שאלות? מוזמנים ליצור איתי קשר!

סובלים מבעיות? לרפואה הסינית יש פתרונות. מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו קשר
  • "עברתי מספר טיפולי דיקור אצל גילי. מאוד התרשמתי מהידע והיכולות שיש לה בתחום. השינוי לטובה ברמת הכאב שסבלתי במפרק הירך היה מיידי, הטיפול שלה מאוד מדוייק והיא קשובה ומסורה. אני שמחה להמליץ לכל מי שמעוניין להשיג הפוגה בכאב או להביא להעלמתו לעבור טיפול אצל גילי "

  • הגעתי עם בעיה של מעי רגיז וכאבים בלתי נסבלים של התקפי בטן שהיו באים והולכים מאמצע שום מקום. אחרי הטיפול הראשון כבר ראיתי שינוי, גם אם היה התקף האורך שלו היה הרבה יותר קצר מהקודמים. היום, אני כבר רק בטיפולי תחזוקה ואיזה שינוי יש לי באיכות החיים! 

  • "הגעתי לגילי לאחר שנים שבהם סבלתי מכאבים ודלקות כרוניות בסינוסים שטופלו רק על ידי אנטיביוטיקה שרשמו רופאי האף אוזן גרון. כבר לאחר מספר טיפולים הרגשתי שיפור משמעותי בכאבים ,מאז מטופלת אצלה כבר שנה, מרגישה מצוין ולא הייתי צריכה לקחת אפילו פעם אחת אנטיביוטיקה"

מתעניינים בדיקור סיני? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם