כולנו חווינו כאב ראש לפחות פעם אחת בחיינו. הבעיה מתחילה כאשר כאבי הראש הופכים תכופים וקבועים ופוגעים באיכות החיים.

סוגי כאבי ראש

 

כאב ראש על רקע מתחים (Tension Headache) – כאב ראש דו- צדדי (בדרך כלל), לרוב מתחיל בצוואר ומטפס לצידי הראש. יכול להיגרם בשל מתיחה או התכווצות של שרירים מסביב לצוואר ולראש. מתואר כקל עד בינוני, לוחץ או הדוק, אינו מוחמר על ידי תנועה קלה. כאב מסוג זה הינו הסיבה השכיחה ביותר לכאבי ראש באוכלוסיה.

מיגרנה – התקפי כאב חדים המאופיינים ככאב חד צדדי, המלווה לעיתים קרובות בבחילות,

הקאות ורגישות גבוהה לאור ורעש. הכאב נגרם כתוצאה מהתכווצות כלי דם, אך לא ידוע מה גורם

להתכווצויות אלו. משך ההתקפה יכול לנוע בין שעתיים ועד לכדי שלושה ימים. המיגרנה שכיחה אצל ילדים וצעירים ולרוב נעלמת לאחר גיל 50, בדרך כלל היא תורשתית.

 כאב ראש מקבצי (cluster) – מחלה נוירולוגית המאופיינת בכאב ראש חמור, פתאומי וחד צדדי. עוצמת הכאב נחשבת לקשה ביותר מבין כל כאבי הראש.  כאבי הראש מופיעים ב"מקבצים" במהלך תקופות מסוימות וביניהן עשויות להתקיים תקופות הפוגה של חודשים ללא כאב. הגורם למחלה אינו ידוע.

אילו סיבות נוספות יכולות לגרום לכאבי ראש?

 • בעיות ראייה/עיניים – אנשים הסובלים מרוחק ראייה, מכווצים את השריר הפנימי של העין על מנת לקבל תמונה ברורה וחדה. כיווץ השריר לאורך זמן עלול לגרום לכאב ראש.
 • בעיות במפרק הלסת – שינויים שנוצרים במפרק הלסת כתוצאה מחריקת שיניים, בעיות שיניים, חבלה, שיניים תותבות או דלקת במפרק הלסת TMD (Temporomandibular Joint Disorder) עלולים לגרום לכאבי ראש.
 • הורמונים – רמות משתנות של הורמונים בזמן המחזור, ההריון, גיל הבלות או כתוצאה מנטילת גלולות למניעת הריון עלולים לגרום לכאבי ראש.
 • סינוסיטיס – זיהום בסינוסים (חללים בתוך עצמות הפנים המתחברים לחלל האף) יוצר לרוב כאבי ראש המלווים בנזלת, אף סתום וכאב ולחץ בפנים.
 • שפעת – לרוב מתאפיין בתחילת המחלה. הכאב מתחיל בעורף ועובר לראש.

במקרים נדירים (!) כאב ראש יכול להצביע על תהליך גידולי במוח. במצבים אלו, התופעות הנלוות יהיו חמורות יותר ויכללו בעיקר תסמינים נוירולוגיים: חולשת גפיים, הפרעות בראייה, בלבול וכו'.

טיפול בכאבי ראש

הטיפול ברפואה הסינית

 תשאול מקיף לבירור תפקוד כלל המערכות בגוף ובנוסף ייבדקו הדופק והלשון (משמשים ככלים אבחנתיים למצב האיברים הפנימיים בגוף). בסיום התשאול, יוחלט על תוכנית פעולה ספציפית בעבור המטופל שתכלול את המרכיבים הבאים:

 • דיקור גוף– הדיקור לא יבוצע באזור הראש, אלא רק בנקודות מרוחקות, בעיקר באזור הגפיים.
 • פורמולת צמחי מרפא סיניים– במידת הצורך,תשולב פורמולה מותאמת אישית בעבור המטופל.
 • המלצות תזונה – מזונות מסויימים עלולים להחריף מצבים של כאבי ראש. בהתאם לאבחנת המטופל, יינתנו המלצות תזונה ספציפיות.

 

סובלים מבעיות? לרפואה הסינית יש פתרונות. מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו קשר
 • "עברתי מספר טיפולי דיקור אצל גילי. מאוד התרשמתי מהידע והיכולות שיש לה בתחום. השינוי לטובה ברמת הכאב שסבלתי במפרק הירך היה מיידי, הטיפול שלה מאוד מדוייק והיא קשובה ומסורה. אני שמחה להמליץ לכל מי שמעוניין להשיג הפוגה בכאב או להביא להעלמתו לעבור טיפול אצל גילי "

 • הגעתי עם בעיה של מעי רגיז וכאבים בלתי נסבלים של התקפי בטן שהיו באים והולכים מאמצע שום מקום. אחרי הטיפול הראשון כבר ראיתי שינוי, גם אם היה התקף האורך שלו היה הרבה יותר קצר מהקודמים. היום, אני כבר רק בטיפולי תחזוקה ואיזה שינוי יש לי באיכות החיים! 

 • "הגעתי לגילי לאחר שנים שבהם סבלתי מכאבים ודלקות כרוניות בסינוסים שטופלו רק על ידי אנטיביוטיקה שרשמו רופאי האף אוזן גרון. כבר לאחר מספר טיפולים הרגשתי שיפור משמעותי בכאבים ,מאז מטופלת אצלה כבר שנה, מרגישה מצוין ולא הייתי צריכה לקחת אפילו פעם אחת אנטיביוטיקה"

סובלים מכאבי ראש? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם