אורח החיים העכשווי הכולל ישיבה ממושכת מחד והיעדר פעילות גופנית מאידך, גורם לאנשים רבים להתלונן על כאבי גב: כ-80% מהאוכלוסייה סובלים מכאבי גב בתדירות ובעוצמה שונה. כאבי גב חזקים וממושכים פוגעים בצורה קשה באיכות החיים ובתפקוד תקין בעבודה ובחיי המשפחה.

כאבי הגב נחלקים לשני סוגים עיקריים:

כאבי גב עליון:

סיבות לכאבי גב עליון:

 • מתיחה של שריר/רצועה
 • ישיבה במשך שעות ארוכות מול מחשב
 • נשיאת משקלים כבדים בתדירות גבוהה
 • יציבה לא נכונה
 • כאבים כתוצאה מתאונה/חבלה (Whiplash)
 • לחץ ומתח נפשי
 • בעיה בלב או בריאות עלולה להקרין לגב העליון

כאבי גב תחתון:

כאבי גב תחתון הם הסיבה השנייה בשכיחותה כגורם לפנייה אל רופא המשפחה, ואחת מהסיבות השכיחות לתחלואה ולנכות בקבוצת הגילאים שבין 20-60 שנה.

סיבות לכאבי גב תחתון:

 • בעיות בעמוד השדרה – פריצה/בלט דיסק, היצרות תעלת עמוד השדרה
 • עמידה/ישיבה ממושכת
 • יציבה לא נכונה
 • עודף משקל
 • מחסור/ עודף בפעילות גופנית
 • לחץ ומתח נפשי
 • דלקות בשתן/בכליות

טיפול בכאבי גב

אמונה רווחת בקרב הציבור היא שמנוחה מוחלטת משמשת כאמצעי החלמה מהתקף של כאבי גב. מספר רב של מחקרים בדק הנחה זו ומצא כי לא רק שהיא אינה עוזרת להחלמה, אלא אף עשויה להאט את קצב ההחלמה! ההמלצה הטובה ביותר הינה להמשיך בשגרה היומיומית ככל האפשר ולהוסיף פעילות גופנית מתונה כגון הליכה או שחייה.

טיפול ברפואה מערבית

רופא המשפחה לרוב יפנה לבדיקה אצל אורטופד אשר יבצע מספר בדיקות פיזיות לאבחון הכאב. במידת הצורך, יופנה המטופל להמשך בירור בדמות בדיקות מעבדה לאבחון זיהום ודלקות פרקים, צילום גב או בדיקות הדמיה כגון CT או MRI.

בהתאם לאבחנה, יינתנו מרשמים למשככי כאבים נוגדי דלקת (כגון ארקוקסיה, אטופן, וולטרן וכו') ותיתכן אפשרות של הזרקה מקומית . לרוב, יופנה המטופל לפיזיותרפיה לחיזוק שרירים באזור הגב והרפיית שרירים תפוסים.

במקרים קיצוניים, האפשרות הטיפולית היחידה תהיה ניתוחית. במידה וקיבלתם המלצה לניתוח – חשוב לקבל חוות דעת שנייה ולא למהר לרוץ לניתוח.

כאבי גב חזקים

כל אדם אשר סבל מכאבי גב חזקים  יודע כי בשעה שהם מופיעים, הוא יהיה מוכן לעשות את כל מה שנדרש ממנו על מנת שהכאב יעבור. כאבים אלו לרוב מקשים על התפקוד היומיומי ורבים מחפשים אחר פתרון יעיל שיעזור להם להתמודד עם מצב זה.

גילי בן סירא הינה מטפלת מוסמכת מטעם קמפוס ברושים, בוגרת התמחות בתחום אורטופדיה וכאב בבית החולים "אסף הרופא". בעלת ניסיון רב מעבודתה במחלקה האורטופדית בביה"ח "אסף הרופא", שם עבדה בשיתוף פעולה מלא עם הצוות הרפואי וטיפלה במקרים רבים של כאבי גב חזקים ואף במטופלים לאחר ניתוחי עמודי שדרה. גילי הינה בעלת קליניקיות פרטיות בנווה מונוסון ורמת השרון ותשמח לסייע לכם במתן המענה המתאים למכאובים שונים.

 

כאבי גב חזקים – טיפול והפחתת כאב על ידי דיקור סיני

כאבי גב חזקים מטרידים את מנוחתם של אנשים רבים אשר מתקשים למצוא להם פתרון. בין אם מדובר על כאבי גב תחתון או עליון, הרי שכאבי גב חזקים עשויים לשתק את פעילותו של אדם במשך היום במידה ולא מותאם להם הפתרון הנכון. במרבית המקרים, נטילת כדורים נוספים אינה מספקת את המענה המתאים.

הרפואה הסינית טומנת בחובה אינספור יתרונות ודיקור סיני לכאבי גב הפך להיות אחד מהטיפולים היעילים ביותר לבעיה ממנה סובלים רבים ברחבי העולם.

דיקור סיני לכאבי גב – מענה יעיל לבעיה כואבת

דיקור סיני ידוע מזה תקופה ארוכה כטיפול יעיל ואפקטיבי במיוחד ללא תופעות לוואי. כיום, הוא מהווה חלק בלתי נפרד מהטיפולים בכאבי גב, זאת לצד טיפול תרופתי שונה, פיזיותרפיה ושיטות נפוצות אחרות. בעוד כדורים ומשככי כאבים רבים מהווים מענה לכאב בלבד, הרי שדיקור סיני לכאבי גב מציע פתרון המתייחס ומטפל גם בשורש הבעיה ולא רק בתסמינים הכוללים כאב.

על פי הרפואה הסינית, כאב נוצר כתוצאה מחסימה בזרימה החופשית של הצ'י והדם בגוף. דיקור נקודות מסוימות בגוף גורם לתנועה מחודשת בזרימת הצ'י והדם ולפתיחת החסימה שנוצרה.

בתחילת הטיפול ייערך תשאול מקיף לבירור הבעיה:

 • האם נערך אבחון מערבי ואותרו ממצאים (כגון בלט/פריצת דיסק, היצרות של תעלת השדרה וכו')?
 • היכן הכאב ממוקם? האם קיימת הקרנה?
 • באילו מצבים (ישיבה/עמידה/תנועה מסויימת) ומתי במהלך היום הכאב מופיע?
 • אופי הכאב?

בסיום האבחון, יוחלט על הטיפול שיותאם באופן אישי בעבור המטופל.

חשוב להדגיש כי דיקור סיני לכאבי גב אינו מתבצע ישירות במקום הכאב אלא באזורים מרוחקים בלבד. בטיפול בדיקור סיני לכאבי גב לרוב יידקרו הגפיים והראש. כבר במהלך הטיפול אמורה להתרחש ירידה בעוצמת הכאב.

מחקרים רבים הוכיחו זה מכבר כי יעילותו של דיקור סיני לכאבי גב הינה רבה ומקלה על הכאבים למשך פרקי זמן ארוכים. כבר לאחר הטיפול הראשון אנשים רבים מדווחים על שיפור במצבם והקלה בכאבי הגב, כך שהתמדה בטיפולים הנחוצים לכם תהיה ללא ספק הדרך ליהנות מיעילותם ומשיפור משמעותי במצבכם.

גילי בן סירא, מטפלת מוסמכת ברפואה סינית, תשמח לעמוד לרשותכם ולסייע ביצירת התכנית הטיפולית המתאימה לכם ביותר. צרו קשר עם הקליניקה עוד היום והבטיחו לעצמכם את קבלת המענה המקצועי והיעיל ביותר להפחתת כאבי גב חזקים.

 

 

סובלים מבעיות? לרפואה הסינית יש פתרונות. מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו קשר
 • "עברתי מספר טיפולי דיקור אצל גילי. מאוד התרשמתי מהידע והיכולות שיש לה בתחום. השינוי לטובה ברמת הכאב שסבלתי במפרק הירך היה מיידי, הטיפול שלה מאוד מדוייק והיא קשובה ומסורה. אני שמחה להמליץ לכל מי שמעוניין להשיג הפוגה בכאב או להביא להעלמתו לעבור טיפול אצל גילי "

 • הגעתי עם בעיה של מעי רגיז וכאבים בלתי נסבלים של התקפי בטן שהיו באים והולכים מאמצע שום מקום. אחרי הטיפול הראשון כבר ראיתי שינוי, גם אם היה התקף האורך שלו היה הרבה יותר קצר מהקודמים. היום, אני כבר רק בטיפולי תחזוקה ואיזה שינוי יש לי באיכות החיים! 

 • "הגעתי לגילי לאחר שנים שבהם סבלתי מכאבים ודלקות כרוניות בסינוסים שטופלו רק על ידי אנטיביוטיקה שרשמו רופאי האף אוזן גרון. כבר לאחר מספר טיפולים הרגשתי שיפור משמעותי בכאבים ,מאז מטופלת אצלה כבר שנה, מרגישה מצוין ולא הייתי צריכה לקחת אפילו פעם אחת אנטיביוטיקה"

סובלים מכאבי גב? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם