***נבחרת החורף שלי***
חיזוק מערכת החיסון באמצעות תזונה

חיזוק מערכת החיסון

החורף כאן במלוא עוצמתו ומערכת החיסון שלנו נאלצת להתמודד עם אתגרים רבים. אנחנו מכירים את האתגרים הללו כנגיפים שגורמים לשפעת והצטננות אך הגישה של הרפואה הסינית היא מעט שונה. 

הרפואה הסינית מתארת מצבים של הצטננות, כאבי שרירים וראש, נזלת שקופה ושיעול קל כחדירה של "רוח – קור". זהו מחולל מחלה חיצוני שהצליח לחדור לגופנו דרך דרכי הנשימה והעור ולשבש את הפעילות התקינה של הגוף. 

בניגוד לרפואה המערבית, אחד הדברים שעומדים בבסיס הרפואה הסינית הוא העיקרון של רפואה מונעת . השאיפה היא שהגוף יהיה מספיק חזק מראש על מנת להדוף את החדירות של הפתוגנים (מחוללי המחלה) החיצוניים. 

אחת הדרכים המרכזיות לחיזוק מערכת החיסון בגוף היא באמצעות תזונה נכונה. 

כיצד אנו יכולים לתרום לחיזוק מערכת החיסון של הגוף באמצעות תזונה?

כאשר אנחנו מדברים על תזונה נכונה ברפואה מערבית, אנו בודקים את הערכים הכמותיים של המזון: ויטמינים, מינרלים וכו' ולפי ההרכב שלהם מחליטים על היתרונות הבריאותיים שלהם.

ברפואה הסינית, בהיותה רפואה עתיקה, ההסתכלות היא שונה לחלוטין. אנו בוחנים ערכים איכותיים: טמפרטורה, טעם, השפעה על מרידיאנים (ערוצי האנרגיה בגוף) והשפעות ספציפיות על הגוף שנגזרות כתוצאה מהשילוב של שלושת התכונות שהוזכרו לעיל.

באמצעות שילוב קבוע בתזונה של "נבחרת החורף" כפי שאני אוהבת לקרוא לה, ניתן ליצור חיזוק משמעותי למערכת החיסון ולמנוע מראש מצבים של חולי. "נבחרת החורף" מכניסה חום לגוף ומסלקת הצטברויות של לחות וליחה בגוף, מניעה את הדם ובכך מקטינה את הסיכויים של הפתוגן לחדור אל הגוף. 


נבחרת החורף לחיזוק מערכת החיסון:

 

חיזוק מערכת החיסון

ג'ינגר

ברפואה הסינית, הג'ינג'ר מכניס אנרגיה חמימה לגוף וטעמו חריף (ברפואה הסינית לכל טעם השפעה שונה על הגוף. הטעם החריף מניע צ'י ודם, מסלק ליחה ומשחרר פתוגן חיצוני שחדר). הג'ינג'ר משפיע על המרידאנים (ערוצי האנרגיה) של הטחול, הקיבה והריאות. כיוון התנועה שלו בגוף הוא כלפי מעלה.

יתרונות בריאותיים:
*משחרר רוח קור שחדרה לגוף.
*יעיל במצבים של התקררות המלווים בשיעול,ליחה ונזלת מימית ושקופה, התעטשויות וצמרמורות – בזכות היכולת שלו לחמם וההשפעה שלו על הריאות.
*משכך כאבי שרירים וכאבי ראש – הקור שנכנס לגוף מכווץ את השרירים ויוצר כאבים. הג'ינג'ר באמצעות החימום מרפה את השרירים ומסייע בשיכוך הכאב.

חיזוק מערכת חיסון

שום

ברפואה הסינית, השום מכניס אנרגיה חמימה לגוף וטעמו חריף. הוא משפיע על המרידאנים של הטחול, הקיבה והריאות. כיוון התנועה שלו בגוף הוא כלפי מעלה.
יתרונות בריאותיים:
*מסלק קור מהגוף – על ידי יכולת החימום שלו מסייע בסילוק הרוח קור שחדר. בשל כך מצויין בטיפול בנזלת מימית, קדחת השחת וכאבי אוזניים הנובעים מחדירה של רוח קור.

*ממריץ את זרימת הדם -משכך כאבים בזכות סירקולציית הדם שיוצר.

חיזוק מערכת החיסון

בצל ירוק

ברפואה הסינית, הבצל הירוק מכניס אנרגיה חמימה לגוף, טעמו חריף ומר (הטעם המר מנקז הצטברות של לחות וליחה בגוף). משפיע על המרידאנים של הקיבה והריאות. כיוון התנועה שלו בגוף הוא כלפי מעלה.
יתרונות בריאותיים:
*מייזע ומשחרר חיצון – בזכות האנרגיה החמימה שלו והטעם החריף הוא עוזר לגוף להזיע ובכך לסלק את הרוח קור שפלשה אליו.
*כדאי להשתמש בו ממש בתחילת ההצטננות – הוא מטפל בצמרמורות וכאבי שרירים (שוב, בעזרת היכולת שלו לחמם).
*בזכות טעמו המר הוא מצויין בהפחתת הצטברות נוזלים ומטפל בליחה.

חיזוק מערכת חיסון

פלפל אדום חריף

ברפואה הסינית, הפלפל החריף מכניס אנרגיה חמה לגוף וטעמו חריף. הוא משפיע על המרידאנים של הטחול והלב. כיוון התנועה שלו בגוף הוא כלפי מעלה.
יתרונות בריאותיים:
*מניע צ'י ופותח חסימות – טוב לטיפול בשיכוך כאבים (כאבים נגרמים בשל תקיעות בתנועת הצ'י).
*מפזר קור- באמצעות יכולת החימום שלו, עוזר לגוף להילחם בחדירת הרוח קור ולהתגבר על צינון ושפעת.

שילובים אפשריים בתזונה:

השילוב של ג'ינג'ר, שום, בצל ירוק ופלפל חריף נפוץ במיוחד במטבחים האסייתים. ניתן לראות אותו במוקפצים (הכוללים עוף/בשר או ירקות בלבד), תבשילים שונים ואף סלטים. זהו שילוב מנצח, טעים ובריא!

מעוניינים לשלב את נבחרת החורף בתזונה אבל לא יודעים איך? 

פשוט חפשו בגוגל ג'ינג'ר, שום, בצל ירוק ופלפל חריף ותופתעו מכמות המתכונים והאפשרויות שניתן להכין באמצעות שילוב זה. 

 

למי "נבחרת החורף" לא מתאימה?

מאחר והקומבינציה של "נבחרת החורף" מכניסה חום רב לגוף (על מנת להגן עליו מחדירה של קור) היא לא מתאימה לכל אחד. אנשים שסובלים מעודף חום בגופם, עשויים לחוות החמרה בסימפטומים. עודף חום יכול להתבטא בצורות שונות:

*תופעות גיל המעבר – גלי חום והזעות לילה

*צרבות

*אקנה

*מיגרנות חריפות 

*עצבנות וחוסר שקט, הפרעות שינה עם סיוטים 

ועוד…

מתלבטים אם נבחרת החורף מתאימה לכם? רוצים לחזק את מערכת החיסון?

אני מזמינה אתכם להגיע לקליניקה ולקבל אבחנה מלאה ומקצועית. האבחנה תכלול תשאול מלא ומקיף, אבחון דופק ולשון ומעבר על המרדיאנים בגוף. בעזרת כל אלו אוכל להרכיב תמונת מצב מלאה ולבנות את הטיפול המיטבי (הכולל המלצות תזונה) לשיפור מצבכם הבריאותי.

 

סובלים מבעיות? לרפואה הסינית יש פתרונות. מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו קשר
  • "עברתי מספר טיפולי דיקור אצל גילי. מאוד התרשמתי מהידע והיכולות שיש לה בתחום. השינוי לטובה ברמת הכאב שסבלתי במפרק הירך היה מיידי, הטיפול שלה מאוד מדוייק והיא קשובה ומסורה. אני שמחה להמליץ לכל מי שמעוניין להשיג הפוגה בכאב או להביא להעלמתו לעבור טיפול אצל גילי "

  • הגעתי עם בעיה של מעי רגיז וכאבים בלתי נסבלים של התקפי בטן שהיו באים והולכים מאמצע שום מקום. אחרי הטיפול הראשון כבר ראיתי שינוי, גם אם היה התקף האורך שלו היה הרבה יותר קצר מהקודמים. היום, אני כבר רק בטיפולי תחזוקה ואיזה שינוי יש לי באיכות החיים! 

  • "הגעתי לגילי לאחר שנים שבהם סבלתי מכאבים ודלקות כרוניות בסינוסים שטופלו רק על ידי אנטיביוטיקה שרשמו רופאי האף אוזן גרון. כבר לאחר מספר טיפולים הרגשתי שיפור משמעותי בכאבים ,מאז מטופלת אצלה כבר שנה, מרגישה מצוין ולא הייתי צריכה לקחת אפילו פעם אחת אנטיביוטיקה"

מעוניינים בחיזוק מערכת החיסון? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם