אקנה היא דלקת כרונית של בלוטות החלב וזקיק השערה המאופיינת בהופעת פצעים מוגלתיים, בעיקר באזור הפנים והגב. היא יכולה להופיע בדרגות חומרה שונות: מפצעון קטן בודד ועד לכמויות גדולות של פצעונים עם מוגלה באזורים שונים בגוף.

הסיבה העיקרית לאקנה היא פעילות יתר וחסימה של בלוטות החלב של העור. החסימה יכולה לגרום למצב דלקתי אשר עלול להותיר צלקות שיישארו במשך שנים רבות על פני העור וייפגעו במראה האסתטי שלו.

מספר גורמים מחמירים את מצב האקנה:

 • זיעה – מצטברת על פני העור ומחמירה את החסימה של הנקבוביות.
 • תזונה –מזונות מסויימים (כגון מטוגן, גבינה צהובה, שוקולד וכו') עלולים להחריף את מצב האקנה. כל אדם מושפע בצורה שונה. במידה והינך סובל/ת מאקנה, עלייך לערוך בירור ולבדוק אילו מזונות משפיעים על מצב הפנים.
 • תרופות – גלולות למניעת הריון, סטרואידים, תרופות אנטי-דיכאוניות וכו'.
 • קוסמטיקה – מוצרים שונים (בעיקר אלו המכילים וזלין)
 • מתח נפשי – לרוב, נוצר כאן מעגל קסמים שלילי (vicious cycle) – האקנה מופיע -> יוצר סטרס וחרדות בנוגע למראה החיצוני -> מגביר את מצב האקנה.
 • עישון

פתרונות הרפואה המערבית עבור טיפול באקנה:

 • גלולות למניעת הריון– סוגים שונים של גלולות עוזרים לשיפור מצב האקנה הנגרמת בשל חוסר איזון הורמונלי. עם זאת, חשוב להדגיש כי השימוש בגלולות אינו פותר את הבעיה אלא "מרדים" אותה. עם הפסקת השימוש בגלולות, האקנה יופיע מחדש.
 • ראוקוטן– תרופה במרשם רופא הניתנת במצבים בינוניים-חמורים של אקנה. תוצאות השימוש בתרופה ניכרות לאחר מספר שבועות-חודשים. לתרופה זו תופעות לוואי קשות! רוב המשתמשים ידווחו על תופעות יובש ורגישות בעור, ובנוסף עלולות להופיע תופעות לוואי כגון: עלייה ברמת שומני הדם, כאבי שרירים ופרקים, דיכאון ונזק כבדי. במהלך נטילת התרופה, מתבצעות באופן שוטף בדיקות דם למעקב בשל תופעות הלוואי שלה.

הפתרון הקונבנציונלי לתופעה זו כולל כדורים כימיים שמשפיעים על המאזן ההורמונלי בגוף ואף עלולים לגרום לתופעות לוואי קשות. בשל כך, רבים מנסים להימנע מדרכים אלו בטיפול באקנה. טיפול טבעי קיים לתופעה בדמות הדיקור הקוסמטי.

אקנה – טיפול טבעי לשיפור מצב העור

החל מגיל ההתבגרות אנשים רבים עשויים לסבול מהופעתה של האקנה, ועל כן רבים מחפשים אחר פתרון יעיל לבעיה.

הרפואה הסינית מתייחסת לאקנה כמצב של חום ורעילות בגוף. בשל כך, מטרת הטיפול תהיה השבת האיזון לגוף, על ידי דיקור נקודות המסייעות לקרר את הגוף ולסלק רעילות. חלק חשוב מהטיפול כולל שינוי בהרגלי התזונה של המטופל. הסיבה לכך טמונה בקשר הישיר ברפואה הסינית בין עור הפנים למערכת העיכול – רוב נקודות הדיקור בפנים נמצאות על המרידיאנים (ערוצי אנרגיה) של מערכת העיכול.  הדיקור בשילוב התזונה, יסלק את החום והרעילות שהובילו להתפרצות  אקנה. טיפול טבעי יכול להיות יעיל ואיכותי אף יותר מאמצעים אחרים הקיימים בתחום.

טיפול טבעי באקנה יכלול:

 • דיקור גוף– בהתאם לאבחנת המטופל/ת, יידקרו מספר נקודות בגוף שתפקידן להשיב את האיזון לאיברים שנפגעו, סילוק הרעילות והחום מהגוף והזנה של העור.
 • דיקור בפנים– שלב זה יתווסף במידת הצורך ורק לאחר שיפור בעור פנים (עור במצב דלקתי קשה לא יידקר). דיקור מקומי בפנים לסילוק הרעילות והחום.
 • פורמולות צמחים סיניות– פורמולה מותאמת אישית למטופל בהתאם לאבחנה. הצמחים בפורמולה מסייעים לגוף בסילוק רעלים מהעור והדם, מנקזים מוגלה ומורידים נפיחות.
 • המלצות תזונה בראייה סינית– תזונה הינה חלק חשוב ביותר בתוכנית הטיפול. המלצות התזונה יינתנו בהתאם לאבחנת המטופל/ת.

אקנה – טיפול טבעי בהתאמה אישית

חשוב להבין כי הרפואה הסינית יכולה לספק את המענה המתאים בעבור אנשים רבים. הטיפול באקנה יוכיח את יעילותו בשעה שיהיה משולב בהמלצות תזונתיות, פורמולות צמחים סיניות ודיקור לא רק באזור הפנים אלא גם באזורי גוף שונים. הנכם מוזמנים ליצור קשר עם הקליניקה של גילי בן סירא כבר היום ולהבטיח את קבלתו של הטיפול הנכון ביותר בעבורכם.

אקנה טיפול טבעי

סובלים מבעיות? לרפואה הסינית יש פתרונות. מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו קשר
 • "עברתי מספר טיפולי דיקור אצל גילי. מאוד התרשמתי מהידע והיכולות שיש לה בתחום. השינוי לטובה ברמת הכאב שסבלתי במפרק הירך היה מיידי, הטיפול שלה מאוד מדוייק והיא קשובה ומסורה. אני שמחה להמליץ לכל מי שמעוניין להשיג הפוגה בכאב או להביא להעלמתו לעבור טיפול אצל גילי "

 • הגעתי עם בעיה של מעי רגיז וכאבים בלתי נסבלים של התקפי בטן שהיו באים והולכים מאמצע שום מקום. אחרי הטיפול הראשון כבר ראיתי שינוי, גם אם היה התקף האורך שלו היה הרבה יותר קצר מהקודמים. היום, אני כבר רק בטיפולי תחזוקה ואיזה שינוי יש לי באיכות החיים! 

 • "הגעתי לגילי לאחר שנים שבהם סבלתי מכאבים ודלקות כרוניות בסינוסים שטופלו רק על ידי אנטיביוטיקה שרשמו רופאי האף אוזן גרון. כבר לאחר מספר טיפולים הרגשתי שיפור משמעותי בכאבים ,מאז מטופלת אצלה כבר שנה, מרגישה מצוין ולא הייתי צריכה לקחת אפילו פעם אחת אנטיביוטיקה"

סובלים מאקנה? לרפואה סינית יש פתרונות. מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם