האגודה הבינלאומית למחקר כאב (IASP) הגדירה כאב כ"תחושה וחוויה נפשית לא נעימה הקשורה בנזק אפשרי או ממשי לרקמה, או המתוארת במונחים אלה".

ישנם שני סוגים של כאב:

  1. כאב אקוטי –כאב בעוצמה גבוהה אשר נמשך לפרק זמן קצר יחסית.
  2. כאב כרוני – כאב מתמשך על פני תקופה ארוכה.

על פי הרפואה הסינית, כאב נוצר כתוצאה מחסימה בזרימה החופשית של הצ'י והדם בגוף. טיפול בכאב יכול להיעשות באמצעות דיקור נקודות מסוימות בגוף שגורם לתנועה מחודשת בזרימת הצ'י והדם ולפתיחת החסימה שנוצרה.

טיפול בכאב – שיטת האיזון של ד"ר טאן

שיטת האיזון (Balance Method) פותחה על ידי ד"ר ריצ'ארד טאן, מטפל בעל שם עולמי. זוהי שיטת דיקור ייחודית, השונה מהדיקור הסיני המקובל כיום בזכות שני פרמטרים עיקריים:

  1. לא דוקרים באזור הפגוע

השיטה מתבססת על מספר טכניקות מתקדמות של שיקוף והדמיה, על מנת להימנע מדיקור האזור הכואב. ישנן מספר סיבות לכך:

  • דיקור באזור הכואב עלול להחריף את הכאב!
  • דיקור באזורים מרוחקים ממקור הכאב מביא להטבה גדולה יותר בכאב לעומת דיקור מקומי.

לדוגמא: מטופל הסובל מכאב בכתף. בשיטת האיזון, ניתן לשקף את אזור הכתף לקרסול או כף היד. בטיפול נחפש נקודות רגישות באזורים אלו ונדקור עד להשגת הקלה בכאב.

יתרונות נוספים:

*אין צורך לשכב על הבטן.

*אין צורך להתפשט – הדיקור מתבצע לרוב באזור הגפיים בלבד.

  1. תוצאות מהירות

לרוב, כבר במהלך הטיפול עצמו מורגש שיפור משמעותי בכאב. ד"ר טאן טען כי כל מחט אמורה ליצור השפעה בתוך שניות, אם מקפידים על החוקיות של הדיקור הסיני.

"דיקור סיני הינו כיום השיטה הנחקרת ביותר והשימושית ביותר בתחום רפואת הכאב…הטיפול הוא ללא תופעות לוואי , ללא התוויות נגד ומהווה דרך נוחה ובטוחה להקלה על כאבים".

…ההשערה לגבי מנגנון פעולת הדיקור היא כי הוא משחרר אנדורפינים, חומרים נוגדי כאב מייצור עצמי של הגוף, המפחיתים כאב וכנראה מסייעים גם במיתון התהליך הדלקתי. "הדיקור הסיני הוא יעיל, ללא סיכונים, והיסטוריה של 5,000 שנה, בהשוואה לשנים בודדות של תרופות קונבנציונליות"

(מתוך " עכשיו זה גם הוכח: דיקור סיני יעיל כמו תרופה", ynet, 22.11.2004)

 

כאבי גב חזקים
כאבי גב חזקים
כאבי מפרקים
כאבי מפרקים
כאבי ברכיים
כאבי ברכיים
כאבי כתפיים
כאבי כתפיים

סובלים מבעיות? לרפואה הסינית יש פתרונות. מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

צרו קשר
  • "עברתי מספר טיפולי דיקור אצל גילי. מאוד התרשמתי מהידע והיכולות שיש לה בתחום. השינוי לטובה ברמת הכאב שסבלתי במפרק הירך היה מיידי, הטיפול שלה מאוד מדוייק והיא קשובה ומסורה. אני שמחה להמליץ לכל מי שמעוניין להשיג הפוגה בכאב או להביא להעלמתו לעבור טיפול אצל גילי "

  • הגעתי עם בעיה של מעי רגיז וכאבים בלתי נסבלים של התקפי בטן שהיו באים והולכים מאמצע שום מקום. אחרי הטיפול הראשון כבר ראיתי שינוי, גם אם היה התקף האורך שלו היה הרבה יותר קצר מהקודמים. היום, אני כבר רק בטיפולי תחזוקה ואיזה שינוי יש לי באיכות החיים! 

  • "הגעתי לגילי לאחר שנים שבהם סבלתי מכאבים ודלקות כרוניות בסינוסים שטופלו רק על ידי אנטיביוטיקה שרשמו רופאי האף אוזן גרון. כבר לאחר מספר טיפולים הרגשתי שיפור משמעותי בכאבים ,מאז מטופלת אצלה כבר שנה, מרגישה מצוין ולא הייתי צריכה לקחת אפילו פעם אחת אנטיביוטיקה"

סובלים מכאבים? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם